Browse By

Atrakcja w Budapeszcie – zwiedzanie oraz przebywanie na łonie natury

Stolica Węgier należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych, pod względem turystycznym, miast, które warto odwiedzić, niezależnie czy jako cel jednodniowej wizyty, czy jako miejsce pobytu na dłuższy, na przykład dwutygodniowy wyjazd. Jest to na tyle atrakcyjne miasto biorąc pod uwagę jego zabytki, ilość oraz jakość oferowanych atrakcji turystycznych, a także ciekawych miejsc.

Zabytki, które należy poznać

W Budapeszcie znajduje się przynajmniej kilkanaście zabytków, których nie uświadczymy nigdzie indziej, i które można uznać za sztandarową pozycję dla wszystkich fanów unikalnej architektury. Dobrym przykład jest chociaż budapeszteński Parlament. Wybudowany w stylu neogotyckim budynek symbolizuje utworzenie całego miasta z trzech sąsiadujących ze sobą miejscowości: Budy, Obudy oraz Pesztu. Parlament w Budapeszcie znajduje się nad samym Dunajem. Warto zapoznać się zarówno z jego unikatową, robiącą wręcz piorunujące wrażenie, zewnętrzną częścią oraz środkiem. Wnętrze robi wrażenie dużą ilością detali, które są wykonane z największym kunsztem. Na samym wejściu wita nas para kamiennych lwów, które zapraszają do pierwszego wysokiego hallu. Bezpośrednio z tego miejsca dostaniemy się do samego centrum budynku. Na pewno odwiedziny w Parlamencie będą należały do niezapomnianych punktów w planie całej wycieczki po Budapeszcie.

parlament budapesztNie można mówić o dobrym poznaniu stolicy Węgier bez zobaczenia Mostu Łańcuchowego. Stanowi on połączenie dwóch miejsc – Budy oraz Pesztu – przez Dunaj. Charakterystycznym elementem dekoracyjnym mostu są rzeźbione w kamieniu lwy. Ten most uznawany jest za jeden z najładniejszych jakie zostały wybudowane w Europie.

Masa ciekawych atrakcji dla turystów

Decydując się na wycieczki Budapeszt, nie wolno zapomnieć nam o skorzystaniu z miejscowych atrakcji. Jedną z największych będzie na pewno wizyta na Wyspie Małgorzaty, położonej na Dunaju. To jedno z tych miejsc, które oferują ciekawe sposoby spędzania czasu dla każdego. Na miejscu możemy odwiedzić darmowe mini zoo lub skorzystać z term, usytuowanych w starym secesyjnym budynku. Koszty kąpieli są wyjątkowo niskie – za kilka godzin pływania, zapłacimy w granicach do 50 zł za jedną osobę. Wyspa Małgorzaty to również idealne miejsce do spędzenia czasu na łonie natury, zorganizowania pikniku lub zdecydowania się na spacer. Na wyspę dostaniemy się korzystając z jednego z częstych autobusów lub wynajmując taksówkę.

Wyspy Malgorzaty

Zdjęcia z ninijszego artykułu pochodzą z serwisu wikipedia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?