Browse By

Carport – co należy wiedzieć na ten temat?

Nie od dzisiaj wiadomo, że samochody powinny znajdować się pod zadaszeniem – jeżeli nie są użytkowane. Może na wielkich osiedlach mieszkaniowych nie ma możliwości wybudowania własnego garażu. Sytuacja jest inna, jeżeli ma się do dyspozycji własną działkę. Pomocą mogą stać się carporty. Co to jest? Czego można się po nich spodziewać?

Osłona dla samochodu

Dlaczego samochód powinien znajdować się pod zadaszeniem? Ponieważ wszystkie zmienne warunki atmosferyczne mogą niekorzystnie wpłynąć na jego konstrukcję. W szczególności, jeżeli mowa o wilgoci. Jest ona w stanie wpłynąć na pojawienie się rdzy, która w dalszej konsekwencji może powodować pojawienie się dziur. Nawet promienie słoneczne są w stanie wpłynąć na blaknięcie lakiery. Tak więc, jeżeli tylko jest możliwość, warto auto parkować pod zadaszeniem. Nie trzeba od razu budować garażu. Tym bardziej że jest to powiązane z kosztami. Na szczęście, coraz większą popularnością cieszy się carport. Specjalna konstrukcja, która możliwa jest do postawienia w różnych miejscach.

carport

Czym jest carport?

Gdyby opisać carport, to można by powiedzieć, że jest to wiata. Tylko nie byle jaka, ale wykonana przy udziale specjalnych konstrukcji aluminiowych. Do wyboru jest taka „wiata” na jeden samochód. Coraz więcej osób wybiera jednak funkcjonalny carport dwustanowiskowy. Jak sama nazwa wskazuje – jest to osłona dla dwóch samochodów. Jakie są zalety zastosowania takich konstrukcji bazujących na aluminiowych profilach? Oto lista korzyści:

  • łatwy montaż – aluminiowe profile będzie można zamontować przy użyciu standardowych narzędzi. Nie są to skomplikowane czynności.
  • aluminiowa konstrukcja – warto się do niej odnieść, ponieważ jest ona w stanie zapewnić wysoką jakość wykonania. Zapewniająca długą żywotność, zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Do tego jest to konstrukcja wpływająca również na estetykę, dzięki czemu bez trudu carport jest w stanie dopasować się do całej estetyki otoczenia.
  • uniwersalność – podkreśla się, że carporty są dobre dla samochodów. Prawdą jest jednak to, że można z nich zrobić konstrukcje o uniwersalnym zastosowaniu, gdzie można przechowywać nawet meble ogrodowe, aby osłonić je przed deszczem, itd.

Carporty cieszą się dużą popularnością. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby przekonać się, że jest ich coraz więcej. Nie wymagają one tak dużych nakładów finansowych, więc śmiało można się na nie zdecydować. Nie brakuje firm, gdzie takie wiaty dla jednego, dwóch samochodów można zamówić bez trudu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?