Browse By

Fantastyczne zabawki dla dziewczynek

Zabawki są odwieczną częścią dzieciństwa. Różnorodność na rynku zaspokaja różne potrzeby rozwoje konkretnego dziecka. Rynek jest urozmaicony, a producenci prześcigają się w nowych pomysłach i wydawaniu kolejnych serii. Zabawki rozwijają sprawność fizyczną i umysłową. 

baby-g29d1351ce_1280

Zabawki dla dziewczynek to jedna z kategorii, na jaką można podzielić bogatą gamę akcesoriów. Sprawdźmy  ją!

Brzdące

Już od pierwszych dni życia można pobudzać zmysły dzieciom, choć najważniejsze jest w tym czasie uczucie bliskości rodziców. Dla uspokojenia sprawdzają się karuzele umieszczone nad łóżeczkiem, zawieszki do wózka, grzechotki i gryzaki.

Starsze dziewczynki pokochają zabawki do wanny, urozmaicając rutynową czynność. Dzieci lubią stoliki edukacyjne oraz zabawki interaktywne, które grają czy świecą, ucząc ich świata każdego dnia. Bezpieczne są edukacyjne, miękkie książeczki do gryzienia, rozwijające zmysły. Często wybierają też traktory, wywrotki, tory samochodowe lub pistolety na wodę.

Dużą popularnością cieszą się pieski chodzące na smyczy, figurki i lalki w każdej możliwej postaci. Pozwalają się poczuć jak mama, bawiąc się w „dom” lub stwarzać przeróżne teatrzyki. Popularne są Barbie, L.O.L. oraz super rozwiązaniem jest możliwość dokupienia akcesoriów, jak ubranka, smoczki, skarpetki.

zabawki dla dziewczynek

Dziecko aktywne uwielbia hulajnogi trójkołowe, piłki do skakania i rowerki biegowe. Te dla dziewczynek mają cudowne kolory, a także można je dodatkowo udekorować.

Zawsze mile widziane są baseny dmuchane z kółkami do pływania, pompowane piłki, czy zwierzątka, jak delfin do wody. Można kupić również łódkę policyjną lub kaczuszkę do pływania, które dają wiele frajdy dziewczynkom.

Są też maskotki. Ukojenie dla dziecka w każdym wieku. Miękkie do przytulania stworki dają oprócz zabawy poczucie bezpieczeństwa.

I te starsze

Hmm i tu mamy ogromny wybór zabawek dla dziewczynek:

– gry planszowe

– gry karciane

– zestawy np. apteczka pierwszy pomocy czy zestaw prawdziwego DJ

– klocki plastikowe

– ubóstwiane klocki LEGO  (Duplo, Friends, Disney, DOTS, City, Creator i wiele innych)

– maga bańki

– piłki

– figurki ulubionych bohaterów i breloczki

– masa plastyczna

– piasek kinetyczny do zabawy na sucho oraz w wodzie

– wspaniała neolina

– zestawy do klejenia i malowania

– szkicowniki z naklejkami, malowanki

– koraliki do samodzielnego wykonania biżuterii

– książki

– balony

– tatuaże.

Bardzo ważne jest mądre dobranie zabawki do wieku dziewczynek i ich zainteresowań. Zapewnia to bezpieczeństwo i pewność udanej, ciekawej zabawy. Należy zdać się na opinię ekspertów w tej dziedzinie i sprawdzać dedykowany wiek na opakowaniu. Nie wolno również ograniczać dziecka zabierając chłopcu lalkę, a dziewczynce mały samochodzik. Zabawki pełnią ważne funkcje w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?