Browse By

Frezowanie CNC cennik – najważniejsze informacje

1Frezowanie to proces obróbki za pomocą obracających się frezów do usuwania materiału poprzez przesuwanie frezu w obrabiany przedmiot. Frezowanie obejmuje szeroką gamę różnych operacji i maszyn, od małych pojedynczych części po duże, wytrzymałe operacje frezowania grupowego. Jest to jeden z najczęściej stosowanych procesów obróbki niestandardowych części o precyzyjnych tolerancjach. Frezowanie można wykonać w różnych kierunkach na jednej lub kilku osiach, prędkość głowicy tnącej i ciśnienie.

machined-parts-4673363_960_720

Można to zrobić za pomocą różnych obrabiarek. Proces frezowania wymaga frezarki, przedmiotu obrabianego, przyrządu i frezu. Przedmiot obrabiany jest kawałkiem wstępnie ukształtowanego materiału, który jest przymocowany do oprawy, która z kolei jest montowana na platformie w frezarce. Frez to narzędzie tnące z ostrymi zębami, które są również zamontowane w frezarce i obracają się z dużą prędkością. Podając obrabiany przedmiot do obracającego się frezu, materiał jest wycinany z tego przedmiotu obrabianego w postaci małych wiórów w celu uzyskania pożądanego kształtu. Frezowanie jest zwykle używane do tworzenia części, które nie są osiowo symetryczne i mają wiele cech, takich jak otwory, szczeliny, kieszenie, a nawet trójwymiarowe kontury powierzchni. Części wykonane w całości przez frezowanie często zawierają komponenty, które są używane w ograniczonych ilościach, prawdopodobnie do prototypowania, takie jak niestandardowe elementy złączne lub wsporniki. Frezowanie CNC cennik będzie się różnił w zależności od firmy, z której usług będziemy chcieli skorzystać. Natomiast zazwyczaj cena za taką usługę wynosi około 400 złotych.

pexels-daniel-smyth-8956445

O tym warto pamiętać!

Innym zastosowaniem frezowania jest produkcja narzędzi do innych procesów. Na przykład trójwymiarowe kształty są zazwyczaj frezowane. Frezowanie jest również często stosowane jako proces pomocniczy w celu dodania lub udoskonalenia cech części wykonanych w innym procesie. Ze względu na wysokie tolerancje i wykończenia powierzchni, które może zapewnić frezowanie, idealnie nadaje się do dodawania precyzyjnych cech do części, której podstawowy kształt został już uformowany. Gdy frez przesuwa się do przedmiotu obrabianego, krawędzie tnące narzędzia są wielokrotnie wycinane i wycinane z materiału, co oznacza, że wióry są zeskrobywane z obrabianego przedmiotu przy każdym przejściu. Działanie tnące jest naprężeniem ścinającym; materiał jest odpychany od obrabianego przedmiotu w maleńkich kępach, które są mniej lub bardziej połączone z wiórami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?