Browse By

Jak dobierać listwy przypodłogowe do wnętrza?

Budując dom, bardzo chcemy aby wszystko było perfekcyjnie. Dobieramy każdy mały szczegół. Nawet dobór listew może okazać się kłopotliwy. Oto kilka wskazówek co do tego jakie listwy wybrać do naszego przytulnego kącika.

Jeśli posiadasz dom w stylu klasycznym idealnym rozwiązaniem będą listwy z białego mdf-u lub poliuretanu. Bardzo łatwo jest dobrać do nich inne części, np.: gzymsy, ozdoby do listew, obudowy kominków. Największym plusem białych listew przypodłogowych jest to, że przepięknie podkreślają całe mieszkanie. Możemy wtedy poszaleć z ciemnymi barwami, ponieważ biały kolor optycznie rozdziela ciemną podłogę od ciemnej ściany. Do klasyki pasują również elementy drewniane, np. drewniane cokoły, lecz efekty nie będą tak duże jak w przypadku zastosowania cokołów białych.

listwy podlogowe

Drewniany dom, w stylu rustykalnym. Oczywistym tutaj jest wykorzystanie bardzo niskich cokołów, które również będą z drewna. Nie chcemy przecież aby coś nam się niepotrzebnie gryzło. Zachowanie koncepcji drewnianej w przypadku takich domów jest najlepszym rozwiązaniem.

Największymi możliwościami w doborze listew mogą nacieszyć się osoby posiadające dom w stylu nowoczesnym. To dopiero pole do popisu, a wybór, można by powiedzieć nieskończony. Do domu w takim stylu pasują zarówno cokoły drewniane, z md-fu jak i szklane czy metalowe. Proste konstrukcje i profile – wszystko idealne!  Należy pamiętać o tym, aby nie łączyć ze sobą listew z różnych materiałów. Estetyka naszej architektury jest bowiem najważniejsza.

Mieszkanie w stylu glamour będzie charakteryzowało się listwami z białego mdf-u lub poliuretanu. Często używane są też listwy ze stali nierdzewnej.

pokoj z listwami

Jak możemy zauważyć, bardzo często do każdego stylu pasują listwy z mdf-u. Są eleganckie i nadają estetykę dekoracjom w naszym wnętrzu. Dużym ich plusem jest indywidualny dobór koloru, ponieważ są malowane ekologicznymi farbami. Występują w różnych profilach: o delikatnym promieniu, bądź też z większym. Mamy do dyspozycji cokoły gładkie jak i rzeźbione.

Przy doborze listew podłogowych, musimy kierować się tym, by były idealnym połączeniem z podłogą czy drzwiami. Muszą stanowić harmonię z całym domem. Jest to bardzo istotne. Listwy przypodłogowe do malowania są drobnym detalem, ale ich wygląd, materiał z jakiego są wykonane, mogą determinować wygląd całego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?