Browse By

Jak zostać policjantem?

Gdy byłeś małym chłopcem, gdy pytano Cię kim będziesz jak dorośniesz odpowiadałeś, że policjantem. Wszyscy się uśmiechali i przyklaskiwali temu pomysłowi. Teraz, jesteś już dorosły i nadal chcesz być policjantem i dobrze wiesz, że nie zawsze jest to przyjemna praca. Zanim jednak zostaniesz przyjęty do służby w policji musisz zdać testy do policji.

Kwalifikacje podzielone zostały na cztery etapy :

  1. test wiedzy,
  2. test sprawności,
  3. multiselect,
  4. rozmowa z komisją.

Każdy etap jest punktowany. Za test wiedzy można uzyskać maksymalnie 40 punktów, a za pozostałe trzy po 60 punktów. Jak wynika z prostej matematyki do zdobycia jest 220 punktów. Gdy przejdziesz wszystkie etapy ilość Twoich punktów jest sumowana i umieszczana na liście. Osoby z największą ilością punktów zostają zatrudnione. Wyniki na tej liście są przez 12 miesięcy.

policja - testy

Test wiedzy oraz test sprawności odbywają się tego samego dnia. Warto jest się do nich przygotować. Test sprawności fizycznej to przejście przez tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Po drodze trzeba wykonać bieg wahadłowy, przewrót w przód i w tył, rzut piłką lekarską, przeniesienie manekina, brzuszki z piłką lekarską oraz przejście przez skrzynie gimnastyczne. Poziom, który zalicza jest taki sam dla kobiet
i mężczyzn.

Test wiedzy składa się z 40 pytań zamkniętych. Mogą one dotyczyć władzy ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej, bezpieczeństwa publicznego oraz administracji publicznej. Dokładny spis wszystkich dokumentów, z których należy czerpać wiedzę znajduje się na stronie internetowej policji.

Kolejnym etapem jest mulitselect. Są to testy psychologiczne. Rozwiązuje się je na komputerze. Trzeba wiedzieć, że niektóre pytania mają wyznaczony czas na wpisanie odpowiedzi. Multiselect składa się z testu na inteligencję, testu psychologicznego oraz rozmowy z psychologiem. Multiselect odbywa się w kilka dni lub kilka tygodni po teście wiedzy i sprawności.

testy do policji

Ostatnim etapem jest rozmowa z komisją.  Trwa ona zazwyczaj od 20 do 40 minut. W skład komisji wchodzi jeden przynajmniej jeden psycholog i jeden policjant. Nie jest to łatwa rozmowa. Ma ona za zadania sprawdzić jak reagujesz w trudnych sytuacjach. Warto się więc do niej przygotować.

Jak widać, nie jest łatwo zostać policjantem. Testy do policji wymagają przygotowania. Do testu wiedzy opracowania znajdziesz w internecie. Do testu sprawnościowego trzeba ćwiczyć by uzyskać jak najlepszy wynik. Jeżeli chcesz spełnić swoje marzenie i pracować jako policjant musisz się bardzo starać i zdać testy do policji z maksymalnym wynikiem punktowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?