Browse By

Jakie produkty przewożą firmy transportowe?

Branża transportowa jest coraz większa. Każdego roku przybywają nowe firmy – małe i duże. Zajmują się one transportem międzynarodowym na terenie takich krajów jak: Czechy, Belgia, Anglia, Austria, Francja, Szwajcaria itd. Transport odbywa się w komfortowych warunkach z dbałością o każdy detal i szczegół. Jakie produkty przewożą firmy transportowe? Którym warto zaufać?

impet3Transport międzynarodowy – przewóz żywności i wszelkiego rodzaju produktów

Firmy międzynarodowe zajmują się transportem  wszelkiego rodzaju produktów począwszy od żywności, sprzętu AGD/RTV, mebli, środków chemicznych, kosmetyków. Najszybszego transportu wymaga żywność (mięso, produkty mleczne, warzywa, owoce). Są to towary krótkoterminowe – wymagają specjalnego pakowania przechowywania. Najlepszą opcją jest dostarczenie żywności innych produktów z krótkim terminem ważności w przeciągu 24 godzin.  Zazwyczaj w tego typu szybkim transporcie bierze udział dwóch kierowców. Siadają oni za kierownicą nas zmianę – jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne.

impet1

Firmy zajmujące się szeroko pojętym transportem przewożą także różnego rodzaju sprzęt AGD/RTV. Transport i spedycja Niemcy jest bardzo popularna. Chętnie kupujemy niemieckie towary. Transport z Niemiec do Polski odbywa się obecnie na bardzo szeroką skalę.  Przewóz sprzętu AGD/RTV (lodówek, telewizorów, mikrofalówek) musi odbywać się w specjalnych warunkach. Przede wszystkim między innymi lodówki przed planowanym transportem powinny być co najmniej na kilka godzin odłączone od prądu. Lodówki zazwyczaj są zabezpieczane specjalnymi pasami, przewożone są w samochodach w odpowiedniej pozycji, która chroni między innymi przed upadkiem. Sprzęt zabezpieczany jest także specjalnymi foliami. Dobrze opakowane nie ulegną zniszczeniom, ani zarysowaniom.

impet2

Szkolenia dla pracowników firm transportowych

Każda osoba, która zaczyna pracę w branży transportowej lub też planuje w niej pracować musi przejść konkretną serię szkoleń. Szkolenia te podzielone są na różne części. Dotyczą przede wszystkim wszelkich kwestii związanych z bezpiecznym i komfortowym transportem wszelkiego rodzaju towarów na arenie międzynarodowej. Uczestnicy kursów zyskują niezbędną wiedzę. W czasie kilkudniowych szkoleń  dowiadują się między innymi:  Jak przygotować się do transportu? Jak zabezpieczyć wybrany towar? Jakich zasad trzeba koniecznie przestrzegać podczas podróży?  Każde szkolenie bardzo dobrze przygotowuje do pracy. Uczestnicy uzyskują przydatne i bardzo ważne certyfikaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?