Browse By

Kolory w domu

Kolory ozdabiające pomieszczenia w naszym domu mogą być bardzo różne. Możemy pójść w kierunku kolorów klasycznych, lub postawić na coś bardziej awangardowego i nowoczesnego. Coraz więcej osób decyduje się na śmielsze rozwiązania, które nadają charakteru pomieszczeniom ich przytulnego gniazdka.

Jeszcze kilka lat wstecz, w naszym mieszkaniach i domach królowały beże i brązy, delikatnie ozdabiane bielą lub jej kremowymi odcieniami. Do tego pięknie dobrane meble, np. kanapa w kolorze cynamonowym, orzechowa podłoga, poduszki ecru. Takie zestawienie sprawiało, że wnętrza miały klasyczny wygląd. Dla nas jako gospodarza domu, wnętrze takie było bezpieczne jeśli chodzi o konserwatywność znajomych osób. Zagrożenie tego, że zarzuci się nam zbyt  dużą ekstrawagancję było znikome. Przytulny domek, o ciepłym wnętrzu, proste i minimalne formy dawały nam poczucie życia w luksusie.

aranzacja mieszkanWiele osób stawia także na biel, najskromniejszy z kolorów, jednakże posiadający nieodparty urok. Pomieszczenia białe mają swoisty klimat. Kolor biały to najprostszy i najbardziej elastyczny kolor jeśli chodzi o wnętrze mieszkania. Dodatkowo meble w tym samym kolorze i możemy cieszyć się prawdziwym królestwem bieli.

Jednak trendy zmieniają się. Projektanci wnętrz zaczęli wkraczać w nową erę i proponować coraz to mocniejsze i odważniejsze kolory i umeblowania do mieszkań. Na początku do beżów i kawowych odcieni dołączyły pomarańczowe kolory. Drobne elementy w tym kolorze, miały nadać wnętrzu, jaśniejszy odcień i nadać ekspresji zbyt spokojnemu mieszkaniu. Z czasem pojawiły się także kolor złoty i różne błyszczące elementy. Wytworność mieszkania została przez to bardzo podniesiona.

aranzacja miejsca wypoczynkuKolejno pojawiały się coraz odważniejsze kolory: fiolety, czerwienie, zieleń, turkus, granat, bardzo mocny róż. W sklepach można znaleźć szeroką gamę palet kolorów. Od jakiegoś czasu bardzo modnym kolorem jest bardzo mocny niebieski – amarant.

aranzacja wnetrz

Ludzie w dzisiejszych czasach przestali się bać ekstrawagancji i chcą nadać mieszkaniu wyjątkowości. Robią to wykorzystując odważne akcenty kolorystyczne. Łączą ze sobą dwa kolory, dodają kolorowe plamy na ścianach i sufitach, malują także okna.

Aranżacja wnętrz bardzo się rozwinęła. Projektanci są coraz odważniejsi i ludzie sami chętniej korzystają z ciekawych i nowoczesnych rozwiązań jeśli chodzi o dekorację mieszkań. „Do wyboru, do koloru…” – jak to mówią. Nadaj więc swojemu mieszkaniu wspaniałego i charakterystycznego wyglądu. Nie bój się zaszaleć. Poznaj panujące trendy i wykorzystaj je do poprawy standardu swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?