Browse By

Ochrona przed kradzieżą samochodu

Zabezpieczając swój samochód przed złodziejami warto zainwestować w ponadstandardowe rozwiązanie – inne niż autoalarm i immobiliser. Najskuteczniejszą ochronę zapewni satelitarny system monitoringu samochodu, który dedykowany jest jako profesjonalne zabezpieczenie antykradzieżowe. Kiedyś kradziono wiele aut – ale często były to samochody niskiej i średniej klasy. Z roku na rok zmniejsza się liczba kradzieży ale rośnie wartość uprowadzonych pojazdów. Dlatego coraz powszechniejsze stają się systemy telepatyczne, które w połączeniu z kilkoma innymi czujnikami dają nam pewną gwarancję ochrony naszego samochodu.

impet2Kiedyś takie systemy stosunkowo łatwo było zneutralizować – wraz z rozwojem techniki rozwinęły się specjalizowane rozwiązania przeciwkradzieżowe – także w telematyce. Dziś samochód nie tylko podaje pozycje poprzez GPS / GSM. Wykorzystuje także urządzenia zainstalowane nawet w popularnych markach samochodów tj. wi-fi oraz bluetooth do przekazania pozycji bądź wysłania informacji. Także szereg czujników – żyroskop, czujnik przechyłu pojazdu, czujniki ruchu oraz najróżniejsze urządzenia identyfikujące dodatkowo kierowcę – właściciela dają nam prawie stuprocentową gwarancję skutecznego zabezpieczenia pojazdu.

Ochrona przeciwkradzieżowa jest na dziś nie tylko systemem, który ma pozwolić nam spokojnie spać – płacąc za monitoring samochodu uzyskujemy dodatkowe zniżki na OC/AC u ubezpieczycieli.

Transport power

Najstarszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie firmą oferującą tego typu usługi jest AutoGuard – co ciekawe oferta tej firmy ma kilka wariantów ochrony i swoim zasięgiem obejmuje całą Unię Europejską i większość krajów Europy Wschodniej.  Firma chwali się, że dzięki ich systemom odzyskano samochody o łącznej wartości prawie 30 milionów złotych i zapobieżono kradzieży tysiącom aut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?