Browse By

Opłaty za wypożyczenie samochodu.

Wypożyczenie auta to w zasadzie najtańsza opcja, jeżeli mamy zamiar użytkować je nawet przez dłuższy czas. Zakup czy leasing pociągają za sobą o wiele wyższe koszty, a ponadto nie zawsze możemy sobie na to pozwolić gdy samochodu potrzebujemy natychmiast. W takich sytuacjach wystarczy odwiedzić placówkę oferującą wynajem samochodów, taką jak:

F.T.U.H MaxTrans
ul. Wolności 75
39-300 Mielec
Tel: 792 051 510

Wybór odpowiedniego auta dla siebie i swoich potrzeb nie powinien być trudny, ponieważ każda dobra wypożyczalnia posiada w swoich zasobach, zarówno mniejsze auta ekonomiczne, idealne dla jednej osoby, jak i wozy dla większej rodziny, a nawet auta wysokiej klasy. Opłata za wynajem auta naliczana jest za całą dobę. Jeżeli osobie, która wypożyczyła auto zdarzy się spóźnić z udaniem pojazdu kilka czy kilkanaście minut, czyli nie więcej niż godzinę, opłata za kolejną dobę nie będzie naliczona. Czasem występują jednak sytuacje w których najemca zwleka z zapłatą za kolejny okres rozliczeniowy. Co się wtedy dzieje?

Wynajem samochodów a zwłoka w zapłacie

Wypożyczalnia może przymknąć oko na małe opóźnienie, jednakże w przypadku, kiedy zwłoka rozciąga się na dwa okresy rozliczeniowe i wezwania nie przynoszą skutku, placówka wynajmująca może wypowiedzieć umowę najmu nawet w formie takiej jak wiadomość e- mail czy SMS. Co ciekawe firma wynajmująca ma także możliwość zdalnego zablokowania rozrusznika samochodu, a co za tym idzie nierzetelny kontrahent nie będzie w stanie uruchomić silnika i nie ruszy samochodem z miejsca. Wtedy z pewnością zmobilizuje go to do opłaty. Kiedy pieniądze na koncie wypożyczalni zostaną zaksięgowane, w ciągu doby znów rozrusznik zostanie odblokowany. Czasem zdarza się też, że na telefoniczny wniosek osoby, która wynajęła samochód, rozrusznik jest odblokowywany przed uiszczeniem zapłaty, jednakże musi zajść w tym celu wyższa konieczność. Wynika z tego, że lepiej nie mieć długów wobec wypożyczalnia samochodów, ponieważ nie tylko narażamy się na nieprzyjemności, ale także możemy stracić zaufanie firmy jako rzetelni partnerzy.

rent a carTrzeba dokładnie obliczyć koszt najmu i zastanowić się, czy podołamy tej cenie. Konkretne pytania o cenę za dobę można zadać firmie, kiedy już znajdziemy ją w sieci, wpisując do okna wyszukiwania frazę: wypożyczalnia samochodu Mielec. To prosty sposób na to, by znaleźć miejsce oferujące wynajem samochodu lokalnie, niedaleko swego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?