Browse By

Przyjaciel szczur

Myśleliście kiedyś o tym aby mieć dozgonnego przyjaciela? Takiego, który będzie żył zawsze z Wami i dla Was? Dar przyjaźni moim zdaniem jest bezcenny, oczywiście jeśli jest ona szczera i bezwarunkowa, a uczucie kogoś takiego obok nas sprawia, że się śmiejemy. Przecież śmiech to samo zdrowie! Więc powracając do tematu: przyjaciel szczur, szczurek, ogoniasty – dla mnie było to bezcenne. Przygoda przez jaką przeprowadził mnie mój wierny kompan była niezapomnianą. Do końca życia jego obraz ze mną pozostanie.

Ideał polegał na jego inteligencji. Jak nam wiadomo szczury to bardzo mądre oraz właśnie inteligentne stworzonka. Potrafią dać nam wiele ciepła. Mają coś z kota, bo potrafią być z charakterem, gdy bronią swego oraz mają coś z psa, uwielbiają leżeć wygodnie obok nas na kanapie i być głaskane. Oczywiście każde zwierzątko ma swój własny unikalny charakter i nie ma na to reguły na jakiego szczurka trafimy. Są bardzo wybredne jeśli chodzi o pokarm.

Mój przyjaciel szczur

Nie polecam kupowania lub adoptowania jednego szczurka, ponieważ są to zwierzątka jak najbardziej stadne i będzie się tylko męczył, a nie sądzę, że przy obecnym tempie życia jesteśmy w stanie poświęcić mu większość swojego czasu. Obecnie większość z nas patrzy ciągle na zegarek, za czymś goni, żyje wedle ściśle określonego grafiku. Nasz przyjaciel, o czym trzeba stale pamiętać żyje dzięki nam i dla nas oraz właśnie na nas stale czeka. Nie ma też jak my grafiku, jego czas przez to płynie zapewne dużo wolniej. Z nudów będzie spał, ale kto z nas chciałby przesypiać jak on całe swoje życie? Czasem odpoczynek owszem się przydaje, lecz w nadmiarze byłby udręką.

Więc jeśli mamy lub planujemy mieć ogoniastego lub jakiegokolwiek innego towarzysza, dbajmy o niego i oddajmy mu swoje serce. Należy pamiętać, że one głosu nie mają i nie powiedzą czego im potrzeba, więc wiedza jak dbać jest niezbędna. W zamian dostaniemy wszystko to czego żaden inny człowiek nam nie da – 100 % szczera przyjaźń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?