Browse By

Rolki – jaki but powinniśmy wybrać?

Kupowanie rolek nie należy wcale do najłatwiejszych, szczególnie dla osób, które nigdy z takim sprzętem nie miały styczności. Muszą sobie odpowiedzieć na wiele pytań, które w konsekwencji pomogą im w doborze odpowiedniego sprzętu. Zanim jednak do tego dojdzie, będą musiały albo popytać sprzedawców w sklepach (którzy, nie czarujmy się, nie zawsze idealnie znają się na sprzęcie) albo poszperać w Internecie i poszukać specjalistycznych artykułów, które przybliżą im świat rolkarstwa i sprzętu, jakiego powinno się do tego sportu używać.

rollerderby-112223_1920

Osoby, które chcą kupić rolki dla całej rodziny muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nie mogą kierować się takimi samymi przesłankami podczas kupowania rolek dla dorosłych i dla dzieci. Mały człowiek ma bowiem inną budowę ciała niż dorosła osoba, w związku z tym tutaj należy zwrócić uwagę na zupełnie inne aspekty. Ba, nawet rolki damskie będą się znacznie różniły od męskich, dlatego podczas zakupów należy kilkukrotnie odpowiedzieć sobie na te same pytanie, biorąc jednak pod uwagę to, dla kogo rolki mają być przeznaczone.

Kupując sprzęt nie możemy skupić się jedynie na kółkach, które nie ma co ukrywać – są ważnym elementem. Warto również zastanowić się nad butem, który będziemy zakładać na stopę i który będzie chronił naszą nogę przed urazami. Dlatego powinniśmy wybierać takie buty, które są usztywniane w kostce. Płoza zawierająca kółka, jak również hamulec mocowane są do buta. Warto zatem zwrócić uwagę, w jaki sposób zostały umocowane, aby nie okazało się, że podczas jazdy możemy zrobić sobie krzywdę.

kids-1925249_1920

Bardzo częstym rozwiązaniem, zarówno w rolkach dla Pań, jak i Panów, jest stosowanie miękkiego buta z rzepem oraz dodatkowymi wiązaniami i sztywną cholewką. Miękkie obuwie daje komfort naszej stopie podczas ruchu, zaś sztywna obudowa sprawia, że jest ona zabezpieczona przed wszelkimi urazami. Dodatkowo system klamer, które umieszczone są nad kostką i na pięcie powoduje kilkukrotne zwiększenie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?