Browse By

Sposób na przepiękne zdjęcia panoramiczne – fotografia z samolotu

Nowoczesne technologie powodują, że coraz częściej możemy podziwiać niesamowite ujęcia. Nie da się ukryć, że wykonanie zdjęcia dobrej jakości wymaga odpowiedniego sprzętu. W chwili obecnej bardzo często jednak z profesjonalnymi lustrzankami konkurują… telefony komórkowe, a każda osoba posiadająca nowoczesny smartphone może uchodzić za wspaniałego fotografa. Bardzo przydatna pod tym względem okazuje się również znajomość obsługi specjalnych programów komputerowych.

Jak w takiej sytuacji wyróżnić się na tle pozostałych fotografów?

Jedną z możliwości wykonania naprawdę wyjątkowego zdjęcia jest fotografia z lotu ptaka. Jest to co prawda dość drogi sposób na stworzenie pięknych zdjęć, jednak efekt zachwyci właściwie każdego. Trzeba przyznać, że zdjęcia wykonywane z pokładu specjalnie przystosowanego samolotu wprawiają w zachwyt nawet osoby, które zupełnie nie interesują się fotografią. Warto pamiętać o tym, aby takie zdjęcia odpowiednio zaplanować – ujęcia wykonane na przykład o wschodzie czy zachodzie Słońca będą wywierały jeszcze większe wrażenie na odbiorcach.

5fb

Kilka słów o aerofotografii

Fotografia lotnicza, która popularnie jest określana mianem aerofotografii to coraz częściej wykorzystywana metoda nie tylko na zdjęcia dokumentalne. Specjalne kursy, w których za odpowiednią opłatą mogą uczestniczyć wszyscy miłośnicy fotografii sprawiają, że podróżowanie balonem czy samolotem może stać się świetną metodą na uchwycenie chwili i wykonanie zdjęcia. Takie zdjęcia to świetny sposób na uchwycenie dużego obszaru, co byłoby niemożliwe podczas wykonywania zdjęć na lądzie. W ostatnich latach aerofotografia stała się zdecydowanie bardziej popularna dzięki dronom – niewielkim urządzeniom sterowanym z ziemi, które służą nie tylko do wykonywania zdjęć, ale również do nagrywania filmów z dużej wysokości. Te przydatne urządzenia w ostatnim czasie stały się o wiele tańsze, dlatego są chętnie wykorzystywane w fotografii nawet przez fotografów – amatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?