Browse By

W jaki sposób przewozić ciało zmarłego?

Wszyscy wiemy, że śmierć jest nieuchronna, ale mimo to odejście bliskiego członka rodziny lub przyjaciela jest dla nas zawsze bardzo bolesne. Dlatego też chcemy zorganizować zmarłemu pogrzeb, po to, aby należycie go pożegnać. W celu organizacji pogrzebu koniecznie trzeba się jednak skontaktować z firmą pogrzebową. Pomoże nam ona nie tylko podczas ceremonii pogrzebowej, ale również zajmie się przewozem ciała zmarłego. 

Co trzeba wiedzieć o przewozie ciała osoby zmarłej?

Do przewozu osoby zmarłej uprawnione są firmy pogrzebowe. Każdemu zależy na tym, aby przewiezienie ciała bliskiej mu osoby odbyło się w sposób sprawny. Nie da się również ukryć, że zależy nam na tym, aby ciało zostało przewiezione we właściwy sposób. Z tego też względu korzystajmy jedynie z usług profesjonalnych firm pogrzebowych. Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy pogrzebowej, zapoznajmy się z cennikami poszczególnych firm działających w naszej okolicy. Warto również sprawdzić opinie klientów na temat poszczególnych zakładów pogrzebowych, z których oferty chcemy skorzystać. Jeżeli potrzebujemy, by firma przewiozła ciało zmarłego z zagranicy do Polski, musimy liczyć się z większymi kosztami. Jeśli przewóz ciała ma odbywać się w granicach kraju, koszty z tym związane będą bez wątpienia niższe. Warto dowiedzieć się również, które firmy zajmują się międzynarodowym przewozem zwłok. Należy bowiem pamiętać, że nie każda firma świadczy takowe usługi.

transport zwlok do kaplicy

Przewóz zwłok z zagranicy – wszystko co musisz wiedzieć.

Nierzadko zdarza się, że bliska nam osoba umrze poza granicami rodzimego kraju. W takich przypadkach będziemy chcieli, aby jej ciało zostało przewiezione do Polski, po to, aby móc się pożegnać i zorganizować pogrzeb. Jak już zostało wspomniane w poprzednim akapicie, nie każda firma pogrzebowa oferuje możliwość międzynarodowego przewozu zwłok. Jeżeli więc zależy nam na przewozie zwłok z innego kraju do Polski, poszukajmy takiego zakładu pogrzebowego, który taką usługę świadczy.

przewoz zmarlych

Potrzebne nam informacje znajdziemy z całą pewnością na stronach internetowych poszczególnych zakładów pogrzebowych. Warto wiedzieć, że przewóz zmarłego z zagranicy wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Samodzielne dopełnienie owych formalności może być bardzo trudne, zwłaszcza jeżeli borykamy się ze świeżym bólem po stracie bliskiej nam osoby. Na szczęście firma funeralna bez większych trudności zajmie się nie tylko przewozem zwłok z zagranicy, ale również zadba o to, aby wszystkie formalności pozostały dopełnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?