Browse By

Wakeboard – sport do opanowania w kilkanaście minut

Windsurfing to walka z żaglem deską i wiatrem. Kitesurfing to duży latawiec, który zazwyczaj przeraża. Nie mając do czynienia z żadnym sportem wodnym, najlepiej zacząć od uprawiania wakeboardingu. To jeden z najprostszych sportów wodnych zdaniem osób, które się nim interesują. Można się go nauczyć w kilkanaście minut, jest świetną formą rozrywki i zabawy. Pomaga nauczyć się umiejętności opanowania deski. To właśnie na wakeboardingu są oparte większości sportów wodnych. Z niego najlepiej przerzucić się na trudniejszy kitesurfing. wakeboard
W roku 2014, latem, wakeboarding został uznany za najbardziej popularny sport lata w Polsce. Dlatego też w ostatnim czasie można zauważyć tendencje wzrostową, jeżeli chodzi o ilość miejsc, w których można wakeboarding uprawiać. Powstało wiele wyciągów i parków wodnych. Dwa z nich znajdują się w Sławutówku i na Jeziorze Osowskim.

W wakeparkach takich jak te, można otrzymać w cenie: sprzęt, instruktora, przeszkody. Wszystko czego potrzeba potencjalnemu wakeboardowi to chęci i motywacja, aby spróbować jakiegokolwiek sportu wodnego.

Wakeparki charakteryzują się tym, że mają piękny wygląd i przyciągają nim osoby, które lubią spędzać wolny czas nad wodą. Dużym plusem jest cała konstrukcja wakeparku. Wszystkie wyciągi i przeszkody są zrobione w taki sposób, aby nie odstraszały chętnych. Jednak samo spojrzenie na wyciąg nie jest straszne. Problem jest wtedy, gdy osoba ma już na nogach deskę, a ruchy stają się ograniczone. Zapał może zostać zahamowany :). Jednak nie należy się łamać.  Instruktor rozwiąże wszelkie obawy i kłopoty w kilka minut. Da nam kilka wskazówek, dzięki którym z zerowego stopnia przejdziemy do zaawansowanego. Sprawność ruchowa to jedyne czego potrzeba przy wakeboardingu, czy innym sporcie tego typu.

Sprzęt wakeboardowy można zakupić w specjalnym sklepie sportowym. Aby znaleźć odpowiedni, można posłużyć się google’ami i wyszukać odpowiedni sklep w pobliżu, wpisując frazę: „wakeboard sklep„. To na pewno pomoże przy kompletowaniu niezbędnych do uprawiania wakeboardu rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?