Browse By

Winylowe tapety ścienne york idealne do łazienki

Łazienka to jedno z tych miejsc w domu, w których najczęściej jest wilgoć. Z tego powodu większość osób uważa, że konieczne jest wyłożenie ścian płytkami ceramicznymi. Są w końcu odporne na działanie wody i pierwsze przychodzą na myśl, gdy myśli się o aranżacji łazienki. Czasy, w których płytki królowały w łazienkach, już minęły, mimo że wciąż walczą o uwagę z tapetami, których popularność wzrasta.

nowoczesna tapeta york

Na pewno na taki stan rzeczy ma wpływ to, że nie tylko spośród wielu modeli płytek można wybrać takie produkty, które są wodoodporne. Poza tym nie bez znaczenia jest też to, że podczas nakładania tapet na ściany, w łazience niemal nie ma bałaganu. W przypadku płytek jest mnóstwo kurzu i hałasu. Mimo wszystko każdy musi samodzielnie zadecydować, co lubi, bo przecież można eksperymentować i w przypadku zastosowania tapet zawsze można szybko je wymienić na inne. Jest to bez wątpienia spory plus. W prosty i tani sposób można co jakiś czas całkowicie zmieniać aranżację pomieszczenia. Do łazienek, a także innych pomieszczeń, w których panuje wilgoć, polecane są tapety, których papierowa warstwa pokryta jest winylem. Ten rodzaj jest odporny na działanie wilgoci i na szorowanie. Ewentualne plamy, które podczas codziennego użytkowania mogą się pojawić, można bez problemu zmyć, nawet używając do tego celu detergentów. Powłoka tapety pozostanie nienaruszona.

tapety york

Nie wystarczy zdecydować się na zakup tapety winylowej. To jeszcze nie wszystko. Konieczne jest wybranie spośród dwóch jej rodzajów. Dostępna jest w wersji spienionej oraz cienkiej. Ta druga jest całkowicie odporna na szorowanie, a dzięki temu, że jest również gładka, łatwo utrzymać ją w pierwotnym stanie. Tapeta zrobiona ze spienionego winylu jest miękka w dotyku, gąbczasta. Odznacza się mniejszą odpornością na działanie czynników z zewnątrz, głównie na szorowanie, ale za to lepiej zakrywa wszelkie niedoskonałości i nierówności. Co więcej, jeśli wybierze się tapety ścienne york, które zamiast papierowej warstwy mają zastosowaną fizelinę, to jeszcze zwiększy się właściwości wytrzymałościowe. Taka tapeta jest bardzo elastyczna i na pewno nie będzie się rwać.

Dobrym pomysłem jest także zastosowanie tapety typowo wodoszczelnej, która wykonana jest z włókna szklanego. Również jest odporna na ścieranie i działanie wilgoci. A jeśli ma się ochotę na zmianę, bo obecna aranżacja się znudzi, to można ją pomalować hydrofobową farbą. Możliwości jest dużo, dlatego warto poznać każdą z nich, żeby rozeznać się w dostępnych opcjach i odmienić wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?