Browse By

Wydajne laptopy w rozsądnej cenie – czy to możliwe?

Komputer, po co mi komputer, mam przecież smartfona? Właściwie bez większego zastanowienia można podać kilka przykładów, kiedy okaże się, że telefon to za mało. Wyobraź sobie, że musisz napisać jakiś wniosek czy podanie. Przygotować CV. Ciężko będzie to wygodnie i sprawnie zrobić z pomocą telefonu. Nie dość, że ekran jest niewielki, to ciężko opanować formatowanie tekstu. Nie wspominając już o autokorekcie.

Potrzebujesz komputera. Najlepiej, laptopa – nie zajmuje za dużo miejsca i łatwo się z nim przemieszczać. Jeśli przyjrzysz się ofercie większości sklepów, okazuje się, że najtańsze modele można nabyć już w okolicach 1000 złotych. Nie nadają się one do niczego więcej niż to, czego potrzebujesz. Jeśli przyjrzysz się laptopom o najlepszych specyfikacjach, pomijając oczywiście produkty dla graczy, zauważysz z pewnością, że dominują tam produkty z linii biznesowych. Niestety, w parze z wysoką wydajnością, najczęściej idzie także wysoka cena. Czy aby na pewno?

Jeśli nie chcesz wydać zbyt wiele pieniędzy i dostać to, co najlepsze – zdecyduj się na poleasingowe laptopy. W tym przypadku, używane nie znaczy w żadnym razie gorsze. Firmy, które wybierają leasing jako formę użytkowania sprzętu z reguły regularnie go wymieniają. Nie dlatego, że jest stary, zużyty czy bezużyteczny – raczej dlatego, że kończy się okres umowy i po prostu wymieniają go na nowy, lepszy. Tymczasem ten, z którego rezygnują wcale nie jest niewarty uwagi.

Laptopy poleasingowe - tanie ceny

Laptopy z linii biznesowych to z reguły najbardziej prestiżowe modele w ofercie danej firmy. Charakteryzują się wyjątkową precyzją i jakością wykonania. Trwałość i niezawodność są w ich przypadku cechami, które decydują o pozycji na rynku. Dodatkowo, wyposaża się je w najlepsze podzespoły do wydajnej pracy biurowej. Oczywiście, tego typu sprzęty noszą niekiedy ślady normalnego użytkowania – każda oferta obejmuje informację o stanie wizualnym przedmiotu.

Tani sprzęt poleasingowy

Poleasingowe laptopy są jak używane auta klasy premium. Teoretycznie, można kupić nowy ale kiepsko wyposażony samochód z gwarancją prosto z salonu. Praktycznie – duża część ludzi woli wygodę i komfort związany z udogodnieniami jakie dostanie w cenie używanego samochodu. Dodatkowo, w przypadku poleasingowych laptopów nie ma problemu z przebiegiem a ich przeszłość jest zwykle zupełnie nudna i związana z pracami w biurze. Sprzedawca nie dość, że zapewnia gwarancję – to jeszcze często za niewielkie pieniądze można do takiego sprzętu dołożyć dodatkowe kości RAM czy dysk SSD, o ile sprzęt nie był w niego oryginalnie wyposażony.

Jeśli potrzebujesz pewnego komputera do domu czy biura w rozsądnej cenie – poleasingowe laptopy powinny zwrócić twoją uwagę. W takiej cenie nie znajdziesz na pewno żadnego nowego sprzętu o porównywalnych parametrach – nie ma więc co się długo zastanawiać.