Browse By

Żegluj żeglarzu

Żeglowanie może się okazać prawdziwą pasją, jeśli się odpowiednio do tego podejdzie, chodzi w tym o to, żeby możliwe było pływania w bezpiecznych warunkach. A także, aby sprzęt na którym się żegluje był sprawny na tyle, żeby możliwa była skuteczna walka z żywiołami, jakimi są zarówno woda, jak też wiatry, które bywają dość niebezpieczne. Zwłaszcza w czasie sztormu, albo szkwału. Może wtedy dość do zniszczenia całego sprzętu, a także zagrożenia życia, które należy ratować, jako pierwsze.

 ship-tall-sailing-new-york-harbor

Sprawne żagle

To od nich zależy to, czy dana żaglówka będzie pływać zgodnie z tym, co zaplanuje sobie jej załoga, czy może okaże się to niemożliwe, z powodu usterki. Te bywają częste, jeśli żeglarz jest początkującym amatorem. To jednak nie problem dla sklepu zajmującego się sprzedażą sprzętu do tego rodzaju hobbystów.

rope-boat-sailing-sailboat-detail-nautical-marine

Kamizelki i inne

Kamizelki ochronne, nazywane są też kapokami, mają za zadanie ochranianie pływających żeglarzy, zwłaszcza po głębszych wodach, którymi mogą być nie tylko niektóre jeziora, ale także i głównie morza. Głębokość jest tu pojęciem względnym, gdyż można się przecież utopić, także i w dość płytkiej wodzie, a także jak mówi przysłowie i w łyżce wody. Kamizelki powinny mieć na sobie w czasie trwania całego rejsu, zwłaszcza dzieci i osoby rzeczywiście nie potrafiące pływać, a także te, które są dość bojaźliwe mimo posiadanych umiejętności. Dość ważną sprawą jest też podejście do tego, jako do dodatkowego gadżetu, a nie „zła koniecznego”, na wodzie dzieją się różne rzeczy, a uznanie kapoka, jako utrudniającego ruchy, może być dość niebezpieczne i to w dość nieoczekiwanym momencie. Zdarza się, że pękają liny mocujące maszt, a wtedy nie trudno o wypadek na morzu i wpadnięcie do wody, w najmniej spodziewanej chwili. Warto przed każdym, planowanym rejsem odwiedzić sklep żeglarski aby dokonać dodatkowych zakupów, wymaganego wyposażenia oraz zaopatrzyć się w dodatkowy sprzęt. Od czasu do czasu, a nawet przed każdym rejsem warto także zrobić przegląd techniczny żaglówki, to może być bardzo istotne, także dla zdrowia i życia całej załogi i zaproszonych na nią gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?